Artissima Dom Aukcyjny
Zielna 39
00-108 Warszawa
22 890 72 12
salon@artissima.pl
poniedziałek - piątek: 11-18
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (21)
PRIECHENFRIED Alois Heinrich (1867 - 1953)
Dziewczyna czytająca książkę
olej/płótno, 53 x 42 cm

sygn. l.g.: APriechenfried

Obiekt certyfikowany przez Agencję Ad-Arte Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
KMITA Franciszek (1926 - 2013)
olej/płótno, 38 x 55 cm

sygn. p.d.: Kmita

na odwrociu napis: KRAKÓW/RYNEK/1978/F. Kmita

Obraz certyfikowany przez Agencję AD-ARTE Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
20-02-2019
BERLEWI Henryk (1894 - 1967)
Krzesło z czerwoną tkaniną, 1950
litografia barwna/papier, 57 x 45 cm

sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950

opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski

Więcej na www.artissima.pl
30-01-2019
BERLEWI Henryk (1894 - 1967)
Akt, 1922
litografia barwna/papier, 61,5 x 50 cm

sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI ·1922

Obiekt certyfikuje Agencja AD-ARTE Adam Chełstowski.

Więcej na www.artissima.pl
30-01-2019
SZCZYGLIŃSKI Henryk (1881 - 1944)
Żniwa, 1942
olej/tektura, 17 x 30,5 cm w świetle oprawy

sygn. i dat. l.d.: H. Szczygliński 1942

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA Irena (1906 Lwów - 1983 Gliwice)
Kościół dominikanów w Tarnopolu, przed 1951
gwasz/papier, 23,5 x 32 cm

sygn. i opisany l.d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA, p.d.: TARNOPOL

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)
Kościół przy Saint Germain w Paryżu, 1914
akwarela/papier, 89 x 130 cm

sygn. p.d.: Odo Dobrowolski/Paryż/914

p.d.: Eglise St. Germain

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Pejzaż, 1957–1959*
tusz/papier, 7 x 10 cm

Wystawa St-53. Artyści kręgu awangardy

Więcej na www.artissima.pl

Obiekt certyfikuje Agencja AD-Arte Adam Chełstowski.
09-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1960
tusz, gwasz, akwarela/papier, 30 x 48,5 cm

sygn. i dat. p.d. na odwrociu: Broll/1960

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1957*
technika mieszana/tektura, 23,5 x 32 cm

sygn. i dat. na odwrociu dwukrotnie; p.d. i l.d.: U. Broll / 1957

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Kompozycja abstrakcyjna, 1954*
akwarela, gwasz/papier, 28,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: U.Broll/1954

Więcej na www.artissima.pl

09-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
gwasz/papier, 30 x 40 cm

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
BROLL Urszula (ur. 1930)
Abstrakcja w stylu Joana Miró, l. 50. (?)
tusz, gwasz, akwarela/papier, 22,5 x 22,5 cm
sygn. p.d.: LORB (palindrom nazwiska)

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
BĘBNOWSKI Wacław (1865 - 1945)
Wazon
terakota, wys. 35 cm; średn, wylewu – 12,5 cm
proweniencja: do l. 90. XX w. kolekcja Jerzego Osińskiego (Ciechocinek)

Więcej na www.artissima.pl
10-06-2019
PRZYSTAŃSKI Władysław (1931 - 2014)
Plakat Nieostrożność grozi pożarem
offset, 67,5 x 47,5 cm

sygn. l.d.: W. PRZYSTAŃSKI W. OSAKOWSKI

Więcej na www.artissima.pl
06-03-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłohuty, 1963
tusz/papier, 42 x 29,5 cm

sygn. i dat. p.d.: Stanek 63

na odwrociu p.g. napis ołówkiem: „Światłohuty”, 1963

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłoformy VI, 1978*
relief, drewno polichromowane, karton/płyta pilśniowa i paździerzowa, 100 x 70 cm

na odwrociu nalepka BWA w Katowicach

wystawiany i reprodukowany

Więcej na www.artissima.pl
24-05-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Światłoformy słońca I, 1972
technika mieszana, 35 x 56 cm

Więcej na www.artissima.pl
09-05-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
z cyklu Planety, 1965-1969*
gwasz/folia, 29,5 x 43 cm

Więcej na www.artissima.pl

09-05-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Studium do „Plaży”, ok. 1965
karton naklejony na karton, 35 x 50,5 cm

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
STANEK Zdzisław (1925 - 1996)
Kompozycja biologiczna, ok. 1956
tusz/karton, 25 x 35 cm

Więcej na www.artissima.pl
10-05-2019
liczba obiektów: 21