Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (185)
WOJNARSKI Jan (1879 - 1937)
Dwie gracje
gwasz na kartonie o wym. 48 x 29 cm ( w świetle passe-partout), sygnowany ołówkiem p/d.

5 000 zł

10-08-2013
BLAEU Joan (1596 - 1673)
Mapa Śląska 'SILESIA DUCATUS' , 1647
mapa Śląska wg. Martina Helwiga w opracowaniu J. Bleau. Wydawana od 1634 r. Tytuł w ozdobnym kartuszu u dołu po lewej. W prawym górnym rogu herb Śląska. Mapa kolorowana koturnowo i powierzchniowo. Po środku widoczne złożenie atlasowe.

1 200 zł

11-02-2019
HOMANN Johann Baptist (1664 - 1724)
Mapa Królestwa Polskiego"Regni Poloniae... , 1739
mapa Rzeczypospolitej , miedzioryt na papierze, kolorowana liniowo i powierzchniowo (dekoracja kartusza w akwaforcie), ślad złożenia atlasowego, wyd. spadkobiercy Homanna, 1739 karta o wym. 54,5 x 64,5 cm

3 700 zł

11-02-2019
SCHULZ Johann Carl (1801 - 1873)
Wnętrze Dworu Artusa , 1848
miedzioryt na papierze o wym. 35 x 42 cm ( świetle passe-partout) sygnowany na płycie monogramem i datowany 1848.

800 zł

23-07-2016
DAHLBERGH Jonson Eryk (1625-1703)
Plan Poznania
miedzioryt na papierze o wym. 29,5 x 34 cm. Plan z dzieła Samuela Pufendorfa (1632-1694) De rebus a Carolo Gustavo Sueciae rege gestis (1696)

680 zł

25-04-2017
FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
Pejzaż zimowy
akwarela na papierze o wym.21,5 x 29,5 cm, sygn. l/d.

16 000 zł

05-07-2019
KOSSAK Juliusz (1824-1899)
Luzak pancerny , 1890
akwarela na papierze o wym 25 x 31,5 cm sygnowana l/d Juliusz Kossak/1890.

32 000 zł

01-09-2018
SŁABIAK Juliusz (1917 - 1973)
"Napad wilków na sanie"
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 45,5 x 62 cm, sygn l/d.

4 500 zł

13-05-2018
MANNFELD K.J. Bernhard (1848 - 1925)
Ratusz we Wrocławiu
akwaforta na papierze wym. 30,5 x 23 cm ( w świetle passe-partout), oprawiona.

900 zł

21-08-2019
TUTTER Karl (1883 Neudeck im Sudetenland - 1969 Selb)
ikebana Putti , 1 poł. XX w
ikebana porcelana złocona,projekt K. Tutter sygnowana, złożona z 2 elementów-podstawy i figurki putti , wys.24 cm. Hutschenreuther Selb ,Kunstabteilung US Zone

1 600 zł

12-12-2014
Grająca kulą , okr.międzywojenny XX w
figurka porcelanowa złocona sygnowana na podstawie, h-25 cm, Hutschenreuther ,Niemcy

1 200 zł

12-12-2014
NORMAN Knut Bernhard (1896 - 1977)
Widok z Wenecji
"Widok z Wenecji" olej/ tektura 49 x 61 cm,sygn p/d

1 900 zł

22-03-2019
LASZCZKA Konstanty (1865-1956)
MADONNA Z DZIECIĄTKIEM , 1921
Plakieta ceramiczna z plastyczną dekoracją, malowana. 39,5 x 31 x 2,5 cm. sygnatura na dole przedstawienia. SKAWINA 1921

3 800 zł

18-12-2017
WYCZÓŁKOWSKI Leon (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)
Anemony , 1923
akwarela malowana na papierze o wym. 24,5 x 30 cm (w świetle passe partout) Wymiary w oprawie 58 x 63 cm.Sygnowana w prawym dolnym rogu L.Wyczół/1923.

19 500 zł

24-07-2015
GÜSSEFELD Ludwig Franz (1744 - 1808)
Mapa ziem zabranych przez Rosję w I rozbiorze, , 1775
Güssefeld, Franz Ludwig (1744-1808) Charte von Russisch Litauen, welche die von Polen an Rußland abgetretenen Woiewodschaften, Liefland, Witepsk, Mscislaw, und einen Theil der Woiewodschaften Polock und Minsk enthält"

2 000 zł

11-05-2019
HARASIMOWICZ Marceli (1859-1935)
Pejzaż z Poronina , 1917
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym. 16 x 24 cm. sygn l/d. Na odwrocie l/g napis autorski ołówkiem " Poronin 6 VIII 1917/Harasimowicz" powtórzony piórem l/d.

2 400 zł

29-08-2018
PUFFKE Marian (Kalisz 1888 - Warszawa 1925)
"Pejzaż z barką " , 1909
obraz dwustronny,malowany techniką olejną na tekturze o wym. 23,5 x 33 cm. sygn. i dat. p/d . Na odwrocie "Pejzaż tatrzański "silnie zabrudzony, sygn. p/d

1 800 zł

23-11-2017
ENGELBRECHT Martin (1684 - 1756)
URATISLAVIA. Breßlau. , 1736
miedzioryt na papierze ( wym.płyta 21,1 x 31,2, karta 21,5 x 35, Panorama miasta od północy. U dołu przedstawienia pośrodku herb Wrocławia w ozdobnym kartuszu. Nad panoramą trzymana przez dwa putta banderola z napisem: URATISLAVIA. Breßlau.

6 000 zł

14-02-2019
MERIAN Mateusz II (1621-1687)
Bitwa pod Warszawą 1656
miedzioryt Abbildung der Bataille wie sie vor Warschau gestanden... (1 dzień) na papierze , wym . 27 x 37 cm ( w świetle passe partout". Frankfurt .lata 60-te XVII w.

1 000 zł

19-04-2019
TRĘBACZ Maurycy (1861 - 1941)
MARTWA NATURA Z CYTRYNAMI
olej na płótnie o wym.89 x 59 cm, sygnowany l/d "M.Trębacz". XIX/XX w.Obraz posiada ekspertyzę konserwatorska p. Elżbiety Bogdanowicz.

19 000 zł

28-08-2019
KUSCHEL Max (1862 - 1935)
DWIE NIMFY W LESIE
olej na tekturze o wym.39 x 46,5 cm, sygn. l/d

8 400 zł

05-04-2019
WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)
Podwórze , 1 ćw. XX w
olej na płótnie naklejonym na tekturę o wym. 20,5 x 30,5 cm, sygnowany monogramem p/d M.G.W.

4 800 zł

24-01-2013
SERWIN-ORACKI Mieczysław (1912 - 1977)
Pejzaż , 1964
obraz malowany techn.olejną na kartonie o wym. 23 x 32 cm. Sygnowany i datowany l/d .

1 900 zł

11-09-2018
PEJZAŻ LEŚNY
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 68 x 100 cm, sygn, p/d.

2 400 zł

19-02-2019
WEIMANN Paul (1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?)
ZIMOWY PEJZAŻ ZE STRUMIENIEM
ol/pł 60 x 80 cm, sygn p/d

9 000 zł

23-03-2019
liczba obiektów: 185