Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (178)
SEIDENBEUTEL Efraim i Menasze (1902-1945)
Pejzaż miejski
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 24 x 30,5 cm. sygnowany na dole po prawej "Seidenbeutel"

14 000 zł

06-12-2016
SPIRO Eugen (1874 Wrocław – 1972 Nowy Jork)
Portret Fritza Kreislera
litografia na karcie o wym 35,5 x 26,5 cm. Pochodzi z teki "Das Podium" i przedstawia austriackiego kompozytora i skrzypka Fritza Kreislera wraz z faksymilą jego autografu. Praca sygnowana ołówkiem p/d "Eugen Spiro"

1 200 zł

05-07-2019
GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)
Żółty Akt wśród kwiatów , 1970
obraz malowany technika olejną na płótnie o wym 70 x 50 cm. Sygnowany na dole po prawej "Eugeniusz Geppert 1970

9 800 zł

13-03-2017
MALARZ EUROPEJSKI 2 poł. XIX w.
Pejzaż zimowy
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 74 x 100 cm . 2 poł. XIX w.

3 800 zł

08-09-2018
BURKIEWICZ Franciszek (1910 - 2002)
"Przed występem" , 1947
drzeworyt na papierze o wym 22,5 x 17 cm. Sygnowany i opisany ołówkiem pod płytą 1947

160 zł

06-04-2017
GARDET Georges (Paryż 1863 - Paryż 1939)
Kot
rzeźba brąz odlewany, patynowany wys. 9 cm. Sygnowany na podstawie G.GARDET. Po drugiej stronie znak paryskiej odlewni i numer M 471

680 zł

17-09-2015
HIRSCH Gotthard Christian (1889-1977)
"Pejzaż karkonoski"
gwasz na papierze o wym. 15,5 x 23 cm. sygn. p/d

1 900 zł

29-09-2017
RUDZKA-CYBISOWA Hanna (1897-1988)
Pejzaż z namiotem
obraz malowany techniką olejna na płótnie o wym. 49,5 x 69,5 cm, sygn p/d

8 000 zł

19-10-2018
FISCHER OELS Helma (1860/70-ok.1930)
Portal gmachu głównego Uniwersytetu we Wrocławiu
widok portalu gmachu głównego uniwersytetu wrocławskiego autorstwa Helmy Fischer, edycja Bruno Richtera, akwaforta na pap. wym w świetle passe-partout 30 x 22 cm., sygn na płycie po lewej

980 zł

29-07-2019
"Widok na wyspę Piaskową we Wrocławiu"
akwaforta odbita na papierze o wym.21,5 x 27 cm. Sygnowana ołówkiem pd, po lewej pod pracą pastorał i infuła oraz herb Wrocławia.

600 zł

17-08-2018
PILLATI Henryk (1832-1894)
"MOTYW Z PARYŻA"
akwarela malowana na papierze naklejonym na tekturę o wym 21 x 18,5 cm. Sygnowana p/d "H.PILLATI" na tekturze odręczny napis piórem "Henryk Pillati/1832-1894/"Motyw z Paryża/ (akwarela gwaszowana). Obraz oprawiony w oryginalna ramę z epoki.

4 000 zł

07-06-2017
POLICHT Henryk (1888-1967)
"Portret mężczyzny" , 1946
obraz malowany techniką olejną na tekturze o wym 50 x 33,5 cm. Sygnowany l/d "Henryk Policht. Na odwrocie pieczątka potwierdzająca pochodzenie pracy ze zbiorów znanego wrocławskiego kolekcjonera Ryszarda Duchnickiego i numer 47

1 200 zł

04-03-2015
LORENTOWICZ Irena (1904 - 1985)
ULICZKA
olej na płótnie naklejonym na tekturę o wym 26,5 x 21,5 cm sygn. l/d IRENA/LORENTOWICZ

1 200 zł

18-05-2017
NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA Irena (1906 Lwów - 1983 Gliwice)
Łopuszna
"Dwór w Łopusznej" akwarela na papierze o wym 29 x 43 cm. Sygnowana i opisana na dole ŁOPUSZNA K/N NOWAKOWSKA/ACEDAŃSKA

1 800 zł

22-01-2016
STARA AGATA
drzeworyt na papierze o wym 23 x 27 cm

200 zł

22-05-2019
Katedra wrocławska
rysunek kredką na papierze o wym. 20 x 14 cm. Przedstawia widok katedry wrocławskiej po zniszczeniach wojennych. Sygnowany p/d. Praca podklejona na tekturze. lata 40-te XX w

480 zł

11-08-2017
STEINHARDT Jakob (1887-1968)
Portret mężczyzny , 1927
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 125 x 100 cm, sygnowany i datowany l/d.. Oprawiony w oryginalna ramę z epoki.

16 000 zł

19-06-2018
RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
Kościół Mariacki w Krakowie , 1934
litografia na kremowym papierze o wym 31 x 37,5 cm.Sygnowana ołówkiem na dole Autolitografia/ Jan Rubczak 934

500 zł

26-06-2012
BUŁHAK Jan (1876-1950)
TUSKULANUM POD WILNEM
fotografia na papierze matowym o wym. 9,5 x 15 cm, oznakowany stemplami autorskim, zastrzeżeniem praw oraz cyklu "Kolekcja Litwa nr 433", oraz suchą pieczęcią, tytuł odręczny autora pisany ołówkiem "Tuskulanum/pod Wilnem"

400 zł

01-01-2019
BUŁHAK Jan (1876-1950)
STARE CHATY
fotografia na papierze matowym o wym.11 x 16 cm, na odwrocie stemple z zastrzeżeniem praw, autorskich J.Bułhaka oraz oznaczenie cyklu " Kolekcja Litwa nr 44" oraz tytuł autorski ołówkiem "Stare chaty"

400 zł

01-01-2019
BUŁHAK Jan (1876-1950)
Cerkiew w Rajcy woj. nowogródzkie
fotografia na papierze o wym. 10,5 x 16 cm. Opatrzona suchą pieczęcią na licu i stosownymi pieczęciami potwierdzającymi autorstwo, zastrzeżenie praw i numer (Kolekcja Litwa nr 156)

400 zł

16-03-2016
KSIĄŻEK Jan (1900 - 1964)
Martwa natura z kwiatami
akwarela na papierze o wym.49 x 63 cm ( w świetle passe-partout). sygnowana i datowana ołówkiem p/d. i z dedykacją po lewej.

3 200 zł

22-09-2016
ZAWADOWSKI Jan Wacław (Zawado) (1891-1982)
Park
akwarela na papierze o wym 20 x 27,5 cm ( w świetle passe partout). Sygnowna l/d "Zawado"

1 900 zł

10-09-2018
WOJNARSKI Jan (1879 - 1937)
Dwie gracje
gwasz na kartonie o wym. 48 x 29 cm ( w świetle passe-partout), sygnowany ołówkiem p/d.

5 000 zł

10-08-2013
BLAEU Joan (1596 - 1673)
Mapa Śląska 'SILESIA DUCATUS' , 1647
mapa Śląska wg. Martina Helwiga w opracowaniu J. Bleau. Wydawana od 1634 r. Tytuł w ozdobnym kartuszu u dołu po lewej. W prawym górnym rogu herb Śląska. Mapa kolorowana koturnowo i powierzchniowo. Po środku widoczne złożenie atlasowe.

1 200 zł

11-02-2019
liczba obiektów: 178