Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (74)
Figurka porcelanowa - młody szlachcic,... , 1935
Figurka porcelanowa przedstawiająca siedzącego młodzieńca w szafirowym kubraku, manufaktura Rudolfstedt.

320 zł

25-11-2015
Figurka "Tancerka" - Wallendorf
Pełna wdzięku figurka z porcelany biskwitowej, z precyzyjnie oddanymi szczegółami, z lat 60 - tych XX w.; wytwórnia Wallendorf w Niemczech.
06-06-2019
Figurka "Murzynek" - Ćmielów
Porcelanowa figurka projektu Hanny Orthwein z 1957 r. utrzymana w stylistyce new look z Fabryki Porcelany w Ćmielowie; farby podszkliwne czarne i białe; drukowany znak firmowy na spodzie, pęknięcie włosowate przy prawej dłoni.
27-05-2019
Figura porcelanowa "Konie"
Duża figura przedstawiająca konie w galopie, z białej porcelany, z pięknie oddanymi szczegółami. Niemiecka wytwórnia porcelany Hutschenreuther; lata 50-te XX w.
25-06-2019
Figura misia COPENHAGEN
Porcelanowa figura misia
Sygnowany : ROYAL COPENHAGEN
Wymiary: 10 x 7 cm.
15-09-2016
Dzbanek ROSENTHAL
Dzbanek porcelanowy ROSENTHAL ze sceną rodzajową
Wymiary: 25 x 10 cm.
Stan zachowania: dobry

270 zł

10-09-2016
Duży wazon - Ćmielów
14-05-2019
Platerowana cukiernica skrzynkowa firmy B. Henneberg pochodząca z lat 20 XX wieku, sygnowana
Wymiary: 10 x 14 x 10 cm.
+ Łyżeczka platerowana,
sygnowana B. Henneberg ( 16 cm.)
07-10-2016
Bufet ART DECO
Piękny trzydrzwiowy bufet z lat 30 - tych XX w., z efektowna okleiną z orzecha kaukaskiego, z wysuwanym marmurowym blatem.
Wewnątrz po prawej stronie 5 szuflad, po lewej pojemna półka.
Mebel po renowacji, można rozkręcić do transportu.
13-06-2019
Bomboniera Altenburg
Bomboniera sygnowana Altenburg, pięknie zdobiona złoceniem brabanckim.

450 zł

25-11-2015
Bola do ponczu, Villeroy & Boch, Mettlach
Piękna, secesyjna bola do ponczu z niemieckiej wytwórni Villeroy&Boch w Mettlach, okres powstania ok. 1900;
wykonana z ceramiki w stonowanej, szaro - niebieskiej kolorystyce, dekorowana reliefowym, beżowym ornamentem geometrycznym.
09-07-2019
Bola do ponczu z 12 koszyczkami
Mosiężna, posrebrzana bola zdobiona stylizowanym, reliefowym ornamentem floralnym. Komplet uzupełniają : 12 mosiężnych koszyczków ze szklankami i duża okrągła taca. Początek XX w.
26-03-2019
KAWECKI Alojzy Roman (1868 - 1938)
Krajobraz z jeziorem
Obraz olej na płótnie, sygnowany A.R. Kawecki
.Wymiary w świetle ramy: 32 ×42 cm.

4 000 zł

22-07-2016
POLOCZEK Edward
Stare Miasto w Warszawie
Artystyczna, czarno - biała fotografia wykonana w technice bromowej, autorstwa Edwarda Poloczka (1922 - 1997), pierwszego prezesa Polskiego Związku Artystów Fotografików; czas powstania: lata 60 - te.
16-11-2018
NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA Irena (1906 Lwów - 1983 Gliwice)
Kwiaty
Na obrazie widoczne żółte i pomarańczowe margaretki stojące w ciemnogranatowym wazonie, na bladoróżowym tle.

1 000 zł

14-12-2015
RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
"Pejzaż z wozem"
Akwarela na papierze, sygnowana p.d.: Jan Rubczak, 27,5x22 cm w świetle passe - partout.
24-04-2019
BRACH Józef
Józef Brach – Droga do kościoła
Na pierwszym planie, z lewej strony widoczna od grupa ludzi idąca do kościoła. W tle pejzaż zimowy.

1 300 zł

07-12-2015
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret kobiety , 1932
Obraz autorstwa Józefa Kidonia , pastel na papierze, 1932 rok.
Obraz sygnowany: Kidoń, 1932
Wymiary w świetle ramy: 62 × 46 cm.

4 000 zł

25-07-2016
Malarz nieznany XX w.
Pejzaż letni
Pejzaż XX wieczny
olej na płótnie
wymiary: 108 x 88 cm
Przypisywany: Paul Fegeler Felkendorff

5 500 zł

16-09-2016
FABIAŃSKI Stanisław (1865-1947)
Ogrojec przy kościele św. Barbary w Krakowie
Akwarela na tekturze, 34 x 24 cm w świetle ramy, sygn. lewy dolny róg "St. Fabijański".
28-08-2019
OLSZEWSKI Stanisław
Stare Miasto, Warszawa , 1933
Akwarela przedstawiająca przedwojenny widok Starego Miasta w Warszawie, z dorożką w tle.
Sygnowana: St. Olszewski, 1933 r.
Wymiary: 48 x 33 cm.

1 300 zł

28-09-2016
ZIOMEK Teodor (1874 Skierniewice - 1937 Warszawa)
Pejzaż jesienny
Obraz "Pejzaż jesienny" sygnowany p.d. "T. Ziomek".
Teodor Ziomek (1874-1937) - artysta malarz, uczeń Wojciecha Gersona. Studiował na krakowskiej ASP pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego.

1 500 zł

21-12-2018
WODZINOWSKI Wincenty (1866-1940)
Portret wiejskiej dziewczyny
Obraz olejny na płótnie, 60,5 x 46 cm, sygn. lewy dolny róg "W. Wodzinowski", rama z szybą.
28-08-2019
KOSSAK Wojciech (Paryż 1856 - Kraków 1942)
Ułan z koniem
W świetle ramy:
Szerokość: 29,5cm
Wysokość: 26,5cm

17 000 zł

10-08-2017
liczba obiektów: 74