Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (74)
Paterka porcelanowa-Rosenthal.
Czworokątna paterka porcelanowa,sygnowana-Rosenthal.Zdobiona motywem róży na czarnym tle,złocona na obrzeżu.
09-11-2017
Patera Rosenthal Kronach
Patera
Sygnowana : Rosenthal Kronach
Wymiary: 33 cm.
Bez uszkodzeń
11-05-2017
Patera Rosenthal
Patera na nóżce
Rosenthal Bavaria
Wymiary: 26 x 16 cm.
11-05-2017
Patera porcelanowa- Weimar.
Patera porcelanowa na owoce, zdobiona kobaltem i reliefowym ornamentem rocaille na obrzeżu, sygn. Weimar
10-11-2017
Patera porcelanowa - Miśnia
Bogato zdobiona patera z białej porcelany ze znanej fabryki Meissen (Miśnia), dekorowana reliefowym, złoconym ornamentem rocaille oraz ręczną malaturą (motyw kwiatowy); lata 1924-34; na spodzie kobaltowy, podszkliwny znak firmowy.
02-10-2018
Patera Hutschenreuther
Patera na owoce
Sygnowana: Hutschenreuther
Wymiary: 30,5 x 8 cm.
Bez uszkodzeń
11-05-2017
Parure z granatami
Komplet biżuterii z granatami wykonany z metalu, pięcioelementowy : kolia, brosza, bransoleta, klipsy, szpila

4 000 zł

24-10-2018
Para platerowanych świeczników, Fraget
Para, platerowanych świeczników
Sygnowane: Fraget, Warszawa
Wymiary: 33 cm.
15-02-2017
Para dekoracyjnych, secesyjnych wazonów
Unikatowa para fajansowych wazonów z początku XX w., z pełnoplastycznymi postaciami - rybaka i dziewczyny z kłosami; na naczyniach stylizowana, reliefowa dekoracja roślinna, farby podszkliwne; drukowany znak fabryczny, wyciśnięte numery.
24-08-2018
Naszyjnik z bursztynów
08-03-2019
Lampa porcelanowa "Ćmielów"
Lampa wytwórni porcelany "Ćmielów". Wymiary: 35 x 18 cm (z abażurem); 20 x 11 (część porcelanowa). Sygnowana od spodu podstawy: "Ćmielów".

300 zł

18-06-2016
Lampa porcelanowa "Furstenberg"
Lampa z porcelanową podstawą w kolorze ecru i bordowym. Dekorowana złoceniami. Sygnowana.

Wysokość całkowita: 58cm
Średnica abażuru u góry: 25cm
Średnica abażuru u dołu: 40cm
Szerokość podstawy: 14cm
16-09-2017
Lampa (wzornictwo: bracia Łopieńscy)
Lampa z abażurem, Polska. Wykonana ok. 1910-1920 według wzornictwa braci Łopieńskich. Wymiary: 121 cm (wysokość całkowita) x 76 cm (średnica). Punktów świetlnych 9. W górnej części - 6 w formie świec, w dolnej - 3.

12 000 zł

01-07-2016
Komplet śniadaniowy-Wallendorf.
Komplet śniadaniowy z geometryczną zielono-złotą bordiurą,ręcznie malowany.Wymiary;tal,des.-19,5cm, spodek-15cm,filiżanka;wys-6cm szer-10,5cm.
25-10-2017
Komplet śniadaniowy - Alka Kunst Kronach Bawaria
Wykwintny, trzyczęściowy komplet z porcelany w kolorze ecru, bogato złocony, z malowanym ręcznie czarnym ornamentem w kształcie wici roślinnej; znak firmowy drukowany na spodzie.
27-03-2019
Komplet talerzy Ćmielów
Komplet dekoracyjnych talerzy zdobionych scenkami mitologicznymi z Fabryki Porcelany w Ćmielowie, okres międzywojenny XX w.; w skład zestawu wchodzą 4 talerzyki deserowe i patera; niebieski znak firmowy drukowany na spodzie i wyciskany w masie.
19-12-2018
Komplet salaterek - Huta Szkła "Niemen" J. Stolle
Komplet ze szkła prasowanego, różowego ("rozalin"), 11- częściowy, lata 30-te, dekoracja w stylu kubicznym.
18-05-2018
Filiżanka do mokki art - deco - Sorau
Elegancka filiżanka w stylu art - deco; biała porcelana ze stylizowaną dekoracja roślinną; wytwórnia Sorau, okres międzywojenny XX w.; drukowany znak firmowy na spodzie, brak spodka.

Wymiary
średnica - 8 cm
01-08-2019
Filiżanka do mokki - Schlaggenwald
Filiżanka do mokki z jasnoróżowej porcelany, ze złotym paskowaniem przy obrzeżach, Schlaggenwald, Czechy.

Wymiary:
średnica filiżanki - 6 cm
średnica spodka - 11 cm
wysokość - 6,8 cm
15-03-2019
Filiżanka do mokki - Rosenthal
Delikatna filiżanka z porcelany ecru, zdobiona motywem różyczek, ze znanej niemieckiej wytwórni Rosenthal.

Wymiary:
filiżanka średnica - 7,5 cm
spodek średnica - 11,2 cm
wysokość - 4,5 cm
15-03-2019
Filiżanka do mokki - Huta Franciszka
Filiżanka w niebieskim kolorze, złocona wewnątrz i przy obrzeżach, ze śląskiej wytwórni porcelany - Huty Franciszka, okres międzywojenny.
Przebarwienia na niebieskim spodku, żółty spodek gratis.
05-07-2019
Figurka Zając - Ćmielów
Oryginalna porcelanowa figurka projektu Kazimierza Czuby z roku 1960.

Wysokość - 11,5 cm
26-04-2019
Figurka Słoń - Steatyt Katowice
Porcelanowa, ręcznie malowana figurka z Wytwórni Wyrobów Ceramicznych Steatyt Z. Buksowicza w Katowicach. Wzorowana na przedwojennym modelu słonia z fabryki "Giesche"; lata 60 - te XX w.

Wymiary:
wysokość - 17,5 cm
długość - 27 cm
szerokość - 11 cm
27-08-2019
Figurka psa, Rosenthal
Porcelanowa figurka leżącego psa
Sygnowana: Rosenthal Bavaria
Sygnatura pochodzi z roku 1925
Wymiary 11 x 5 cm
01-12-2016
Figurka porcelanowa Ilmenau , 1970
Figurka porcelanowa chłopczyk, manufaktura Ilmenau.

320 zł

25-11-2015
liczba obiektów: 74