WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław (ok. 1875 - 1946/47)

Powrót z polowania , okr. miedzyw. XX w

Drukuj

akwarela na papierze o wym 58 x 70 cm (w świetle passe-partout), wymiary w ramie 90 x 101 cm.

cena: 11 000 zł

02-11-2013
data dodania

WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław

Czesław Wasilewski był malarzem samoukiem. Działał w Warszawie, najczęściej malował efektowne zaprzęgi, sanny, sceny batalistyczne, zimowe pejzaże, sceny z polowań, kwiaty. Wykorzystywał z talentem malarskie osiągnięcia polskich malarzy uczących się w monachijskiej akademii oraz zręcznie nawiązywał do stylu malarskiego W. Kossaka. Równocześnie w wielu swoich kompozycjach prezentował trochę odmienne, niemal werystyczne podejście do natury, tworząc sugestywne iluzje rzeczywistości. Brał udział w wystawach w Lublinie w 1922 roku, w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach dwudziestych, a także w wielu wystawach ukazujących dorobek polskich malarzy w różnych miastach (na przykład w Katowicach, w Częstochowie, w Gdyni, w Kaliszu). Obecnie jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w muzeach w Łańcucie, Lesznie i w Łodzi.

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
antykwariatgarbary.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Grająca kulą
TUTTER Karl

1 200 zł

data dodania: 12-12-2014
Podwórze
WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał

4 800 zł

data dodania: 24-01-2013
Dwie gracje
WOJNARSKI Jan

5 000 zł

data dodania: 10-08-2013
"Para śląska"
KONARZ-KONARZEWSKI Stanisław

2 800 zł

data dodania: 12-12-2011
Eugene Remy Maes (1849-1931) "Owce i kury"

4 800 zł

data dodania: 03-01-2012
Naga tancerka proj Carl Werner

1 200 zł

data dodania: 12-12-2014