Noc Muzeów w Dużym Pokoju - Wystawa "Lęki"

19 maja - 30 maja 2019


Motywem przewodnim wystawy jest lęk rozumiany jako stan emocjonalny wywoływany przez przewidywanie nadchodzącego niebezpieczeństwa, które może pochodzić z zewnątrz jak i wewnątrz organizmu. Lęk przyjmuje różne i zmienne natężenie. Może być zaniepokojeniem, niepewnością, obawą, fobią. Przekracza granice kultur, zbiorowości, epok.

- Przedstawiamy subiektywny zbiór prac, które odnosząc się do wstydu, poczucia zmarnowanego czasu, wspomnień z dzieciństwa, rozważań nad własnym bytem czy sygnałów alarmujących, wzbudzają w odbiorcach poczucie lęku.. – tłumaczy Marta Zimińska, kuratorka wystawy.

Zaprezentowani twórcy to młodzi artyści, którzy wygrali ogólnopolski konkurs WystaWy 2019. - Do konkursu zgłosiło się przeszło 180 młodych twórców i to właśnie z tej grupy wyłoniliśmy naszą wspaniałą siódemkę! – wylicza Katarzyna Rysiak z Pracowni Duży Pokój.

 

Artystki i Artyści biorący udział w wystawie: Magdalena Hoffa, Maria Kazimierczyk, Monika Misztal, Agata Przyżycka, Gabriela Staszak, Natalia Sucharek, Kuba Tschierse.

 

Kuratorka: Maria Zimińska
Powrót