Laure Prouvost - Wot hit talk

11 marca - 30 kwietnia 2017


Wystawa zdobywczyni jednej z najważniejszych nagród z dziedziny sztuk plastycznych - Nagrody Turnera i jej pierwsza indywidualną prezentacja twórczości w Polsce.

Laure Prouvost wykorzystuje zestawienia tekstu z obrazem do tworzenia surrealistycznych narracji, nadawania nowych kontekstów i znaczeń słowom i obrazom. Próbuje również poprzez swoje prace przekraczać przy użyciu języka granice pomiędzy tym co wizualne a zmysłowe. Tworzy na płaszczyźnie filmu barwne, pełne humoru opowieści wykorzystując tradycję narracji i kulturę ustną. Artystka sprawdza w swoich pracach co stanie się gdy do zdań czy słów wkradnie się literówka czy przejęzyczenie, a może nawet czasem świadome przekłamanie lub nadinterpretacja, bo jak mówi artystka - Rzeczywistość nigdy nie jest dokładnie tym o czym marzymy, zaskakuje nas w dobry lub zły sposób. Ludzie mają w sobie pragnienie, by wszystko było lepsze od tego, co w rzeczywistości mają.

Po wernisażu będzie miała miejsce dyskusja panelowa o znaczeniu słowa/ języka/ sposobach komunikacji w życiu codziennym, relacjach z naszymi najbliższymi i sztuce z udziałem artystki, Garetha Bell-Jonesa i Tomasza Swobody.

 

Kurator - Jolanta Woszczenko
Powrót